Geresni online įrankiai. Dar daugiau duomenų. Daug įdomiau.
2015 m. Atvirų duomenų hakatonas jau š.m. vasario 21 dieną.

Tu esi kviečiama/s. Ir vėl.Atviri duomenys ir toliau pelno vis daugiau palankumo. Europoje, Amerikoje ir Afrikoje vis daugiau duomenų pristatomi atviru formatu, juos siūlo ir tokios organizacijos kaip Pasaulio bankas ir kt. Pažiūrėkime, ką įdomaus galėtume nuveikti šiais metais.

Kas tai?

Tai įvairiuose pasaulio miestuose vykstantys piliečių susibūrimai, kuriuose kuriamos programėlės, vizualizacijos ir daromos analizės taip skatinant atverti ir pristatyti valdžios institucijų turimus duomenis. Siekiama populiarinti atvirų duomenų naudojimą ir įtraukti į atvirų duomenų pokalbį vietines, regionines ir nacionalinės valdžios institucijas visame pasaulyje.

Kam skirtas šis renginys?


Visiems


Jei turi idėjų, kaip panaudoti atvirus valdžios duomenis, nori sukurti ar prisidėti prie įdomaus projekto, išmokti vizualizuoti ir analizuoti duomenis ar tiesiog pamatyti, kas vyksta – būtinai dalyvauk! Nesvarbu, kokie tavo sugebėjimai ar interesai, mes skatiname organizatorius puoselėti visų galimybes mokytis ir padėti pasaulinei atvirų duomenų bendruomenei augti.

Icon Dev Programuotojai

Mums reikalingi kompiuterių žinovai ir žinovės, kurie galėtų duomenis paversti į kažką naudingo. Tai gali būti vizualizacija, pranešimai, integracija ir t.t. - viskas, kas gali būti beprotiškai fantastiška.

Icon Designer Dizaineriai

Mums reikia žmonių, kurie sugeba viską pateikti patraukliai, turi intuiciją ir supranta, ko nori vartotojas. Geriausia programėlė pasaulyje, kuria niekas negali naudotis... nėra labai naudinga! Tu juk žinai, kaip tai veikia!Icon Library Bibliotekininkai

Girdėjau jūs mėgstate knygas, o duomenų katalogus valgote pusryčiams. Jūs, nuostabūs žmonės, apipilsite pasaulį įdomiais duomenimis ir padėsite mums visiems išsiaiškinti, kas yra iš tiesų svarbu.

Icon Stats Statistikai

TAIP! JŪS TAIP PAT REIKALINGI! Rimtai. Mes duomenis galime surasti, suskaičiuoti ir padaryti patraukliais, bet mums reikia ko nors, kas galėtų skaičius paversti prasmingomis vizualizacijomis. Prisijunk.

Icon Citizens Piliečiai

Jūsų mums reikia labiausiai. Ši iniciatyva nevyktų, jei nebūtų jūsų. Mums reikia idėjų, palaikymo ir draugų!

Kaip visa tai veikia?

Kas gi vyks?

Šiuos hakatonus (eng. hackathon),kaip mažus atskirus elementus, jungia 5 dalykai:

Veiksmas vyksta vasario 23 dieną, šeštadienį

Hakatonas gali būti mažas ar didėlis, ilgas ar trumpas, toks, kokio norite jūs.

Hakatonas turi būti atviras

Otavos atvirų duomenų bendruomenė pritraukia daugybę skirtingų žmonių, kurie atvyksta kartu su šeimomis. Jungtinės Karalystės komanda taip pat pritraukia jaunų ir labai įvairių žmonių. Hakeriai-veteranai nenustoja skelbti: kuo mūsų judėjimas platesnis, tuo jis stipresnis.

Kiekvienas gali organizuoti vietinį renginį

Nori padėti organizuoti hakatoną savo mieste ir/ar dalyvauti? Pridėk savo vardą prie savo miesto wiki puslapyje. Pasistenkime viename mieste renginių nedubliuoti, o sukurti stiprią bendruomenę ir įtraukti naujų entuziastų.

Gali hakinti viską, kas susiję su atvirais duomenimis

Tai gali būtų vietinė ar pasaulinė programėlė, vizualizacija, bendro duomenų rinkinių standarto pasiūlymas, informacijos iš valdžios internetinio puslapio paprastas pateikimas gyventojams ar netgi valdžios duomenų bazės sukūrimas.

Pasidalinkime visų miestų idėjomis

Kiekvieno miesto hakatonas turėtų pasidalinti bent viena demonstracija, „brainstormu“, pasiūlymu ar bet kuo kitu su kitų miestų hakatonų dalyviais. Tai galėtų būti daroma per vaizdo transliaciją, skype, pokalbių programą ar bet ką kitą - svarbiausia susipažinti ir pasidalinti savo „hakinimu“. Žinoma, tam gali kilti kliūčių: laiko, kalbos, kultūros skirtumai... bet kam rūpi? Mes patys esam problemos sprendėjai - pasistenkime, kad tai veiktų!

Žinoma, neperlenkime lazdos. Tiesiog surenkime krūvą renginių, kurie žmonėms rūpi, ir pabandykime juos sujungti paprasčiausio kontakto ar trumpos prezentacijos dėka. Visų svarbiausia - padidinkime žinomumą, sukurkime kažką ir pasilinksminkime.

Ko galima tikėtis?

Aplinkui vyks visko labai daug. Taigi gali tikėtis:

  • Sužinoti daugiau apie atvirus duomenis.
  • Sužinoti, ką tavo vietinė ir nacionalinė valdžia gali padaryt, kad padidintų atvirų duomenų kiekį.
  • Prisijungti prie ne pelno siekiančių organizacijų ir kompanijų, kurios naudoja atvirus duomenis savo produktų kūrimui ir misijos vykdymui.
  • Susipažinti ir užmegzti ryšius su daugybe kietų žmonių tavo mieste ir visame pasaulyje.
  • Išreikšti savo nuomonę ir pasidalinti idėjomis su dalyvaujančiais žmonėmis ir žiniasklaida.
  • Susipažinti ir pažaisti su kuriamomis programėlėmis.
  • Prisidėti prie programėlių kūrimo, dizaino, konceptualizavimo, rinkodaros ir testavimo.
  • Pravesti parodomąją paskaitą apie atvirus duomenis. Pavyzdžiui: kaip naudoti „Google Maps“ norint pristatyti duomenis.
  • Labai gerai praleisti laiką

Ką atsinešti?

Bet ką! Atsinešk savo nešiojamą kompiuterį, mobilųjį telefoną, kitą naudingą prietaisą, bet visų svarbiausia – savo energiją ir smegenis! Mes norime, kad šis renginys būtų labai praktiškas, todėl nedvejok ir atsinešk visus savo super-išmanius elektroninius įtaisus tam, kad galėtum mėgautis visomis linksmybėmis. Nesijaudink, jei neatsineši nieko – visi turės, ką veikti.

Kur?

Užeik į mūsų wiki puslapį ir patikrink, ar hakatonas vyksta tavo mieste. Jeigu ne – suorganizuok jį pats!

Padėk organizatoriams

Be wiki puslapio, kuriame viskas organizuojama, taip pat yra „Open Knowledge International“ el. pašto grupė, kuri gali tapti pradžios tašku.

Pradėk dabar

Programėlių idėjos

visada laukiamos. Pridėk savo idėją wiki puslapyje.

Duomenų rinkiniai

Jeigu manai, kad radai duomenis, kurie būtų naudingi programėlei ar kitai vizualizacijai, pridėk juos wiki puslapyje.

Wiki puslapis

nuolatos atnaujinamas, bet mums vis dar reikia pagalbos. Prisijunk ir padėk tobulinti wiki puslapį pridėdamas savo vardą prie žmonių, kurie organizuoja hakatoną tavo mieste, ar pridėdamas naujos, susijusios informacijos.

Susisiek su mumis

Laukiame, kai tave pamatysim ir galėsime paspausti tau dešinę, bet kol kas su mumis susiekti gali:

Žiniasklaida

Susiek su savo miesto organizatoriumi. Yra žmonių, kurie norėtų padiskutuoti apie atvirus duomenis ir jų reikšmę demokratijai, ekonomikai ir kitai veiklai. Jei visai pasiklydai, parašyk elektroninį laišką ir mes pasirūpinsime, kad tu pasiektum reikiamus žmones.

Organizatoriai

Užeik į wiki puslapį norėdamas surasti savo miesto organizatorius (arba tapti vienu iš jų).

Procesą šiek tiek koordinuoja David Eaves ir Rufus Pollock.

Pradžia

Pirmosios Atvirų duomenų dienos idėja kilo iš tarptautinio „brainstormo“, kuriame dalyvavo šie žmonės: